5.3 Сонячні колектори

НТЦ «ЕКОТЕЗ» пропонує користувачам використати високоефективні та швидкоокупні системи гарячого водопостачання за рахунок сонячних колекторів.

НТЦ «ЕКОТЕЗ» має досвід у проектуванні, підбору обладнання, монтажу, наладці та пуску в експлуатацію сучасних систем водопостачання будинків та приміщень із застосуванням сонячних колекторів як закордонного, так і власного виробництва.

Ми пропонуємо сонячні колектори (СК) звичайного (плаского) типу, вакуумні СК та високоефективні СК на теплових трубах розробки і виробництва КПІ.

Нетрадиційним джерелом енергії є сонячна енергія, яка стає усе більш доступною. Через незначний відрізок часу з використанням  нових технологій сонячна енергія стане традиційним джерелом за рахунок основних своїх переваг: доступність, екологічна безпечність, необмеженість протягом тисячоліть тощо. За рахунок використання сонячної енергії вже зараз можливо надійно забезпечити себе електрикою та гарячою водою за допомогою сонячних батарей та сонячних колекторів.

Основні теоретичні відомості про використання СК.

На фото  реалізований проект забезпечення гарячою водою плавучого будинку житловою площею 160 м2 на 4-х осіб за допомогою встановлення на даху 2-х СК загальною площею 5 м2 на р. Дніпро у 30 км від Києва (за Осокорками шлюз № 2). Система забезпечує сім’ю з чотирьох осіб протягом березня – жовтня гарячою водою у автоматичному режимі.

НТЦ «ЕКОТЕЗ» розробив та реалізував на своїх площах діючий стенд на Сонячних колекторах трьох типів для  досліджень та проектування реальних систем водозабезпечення не тільки житлових будинків, а і побутових приміщень на промислових підприємствах, кафе, автозаправочних станціях, окремо розташованих будинків.

НТЦ «ЕКОТЕЗ» пропонує навчання та перепідготовку на курсах  підвищення кваліфікації з проектування, монтажу та експлуатації сонячних колекторів, теплових насосів та їх комбінації.

Мнемосхема діючого стенда на моніторі комп’ютера: