5.4. Сонячні батареї (фотовольтаїка)

Ідея  використання сонячної енергії для безпосереднього виробництва електричної енергії  існує майже 100 років, але лише сьогодні можливо говорити про її реальне впровадження у наше життя.

На сьогоднішній день фірми-розробники сонячних батарей досягли значних успіхів у виробництві та досягли такого рівня  цін на продукцію, що сонячні батареї стали розглядатися  як реальні системи для впровадження з метою енергонезалежного забезпечення потреб користувачів електрики.

Прогрес у темпах розвитку використання сонячних  батарей (фотовольтаїки) на підприємствах, у будинках  та для окремих приміщень значно перевищує темпи застосування теплових насосів.

НТЦ «ЕКОТЕЗ» на базі створеного спільного навчально-наукового центру ННЦ «КПІ-БОШ» запланувало створення діючого стенду  енергонезалежного забезпечення роботи офісного приміщення.

Ціль створення стенду:

  • демонстрація реальних можливостей застосування  сонячних батарей для незалежного енергозабезпечення організацій, офісів, та об’єктів від монопольно-централізованого електропостачання;
  • проведення науково-практичних досліджень з метою оптимізації використання фотовольтаїки для країни та її регіонів;
  • розробка методології проектування електропостачання  організацій, офісів, та об’єктів за рахунок оптимізації і комплексного підходу до застосування фотовольтаїки.