5.5. Енергоплівка

Енергоплівка являє собою систему променистого обігріву на основі довгохвильового інфрачервоного випромінювання.

Енергоплівка (PowerFilm. Виробник-Південна Корея) являє собою продукт, який випромінює зі своєї поверхні дальні інфрачервоні промені (довжина хвилі 5-20 мкм). Власне випромінювачем є вуглецева (карбонова) паста, на яку по мідно-срібним провідникам подається напруга 220 Вольт змінного струму. Все це запаяне в прозору поліестерову плівку.

Теплопровідність вуглеводневого волокна (карбону) набагато вища, ніж у аналогів, які використовуються в системах обігріву і, як наслідок цього, висока ефективність, при меншому енергоспоживанні.

Енергоплівка створена на основі нанотехнологій, які дозволяють змінювати властивості звичайних матеріалів на рівні найдрібніших розмірів. Одиниця виміру – нанометр або одна мільярдна частина метра, що дозволяє маніпулювати самими маленькими фізичними субстанціями – атомами й молекулами. У даному випадку, застосування нанотехнологій дозволило досягти високого ступеня випромінювання далеких інфрачервоних променів і аніонів з поверхні карбонового напівпровідника.

Особливості використання енергоплівки

Всі нагріті в тій чи іншій мірі тіла, випромінюють інфрачервоні промені. Організм людини не є винятком з цього правила – він випромінює інфрачервоні промені в діапазоні від 6 до 20 мкм, з піком випромінювання 9,6 мкм.

Тому, будь-яке зовнішнє випромінювання з такими довжинами хвиль, наш організм сприймає як своє власне і інтенсивно поглинає його.

Воно найбільш глибоко проникає в організм, викликаючи його максимальний прогрів. Саме на цій властивості заснований ефект теплового лікування, який широко використовується в фізіотерапевтичних кабінетах вітчизняних і зарубіжних клінік.

На такому ж ефекті проникаючих теплових променів заснована дія інфрачервоних саун (кабін), де інтенсивна термічна енергія проникає в тіло з мінімальним впливом на навколишню температуру повітря в кабіні, тіло активно потіє в порівняно м’яких умовах атмосфери – 40-60 градусів.

Внаслідок глибокого прогрівання у складі поту міститься приблизно 80% води і 20% твердих речовин, таких як жир, холестерол, токсини, кислоти, шлаки і т.п. (для порівняння, у звичайній сауні піт містить 95% води і 5% твердих речовин).

При цьому, кількість поту, що виділяється при інфрачервоному впливі у два три рази перевищує цей же показник для звичайних умов при температурі 110 градусів Цельсія. Природний процес потовиділення при приємній, комфортабельній температурі гарантує відмінний догляд за шкірою, її очищення та омолодження. Крім того, температура тіла підвищується до 38,5 градусів Цельсія, імітуючи природну реакцію організму на інфекцію, при цьому, пригнічується дія хвороботворних бактерій і вірусів.

Таким чином, все перераховане вище, може бути здійснено за допомогою Енергоплівки (PowerFilm), тепловий ефект якої на 90,4% складає далеке інфрачервоне випромінювання.

Застосування

 • Може використовуватися як основна або додаткова система опалення в будь-якому типі житлового та будь-якого іншого цивільного будівництва (житлові та офісні приміщення, промислові об’єкти, магазини, лікарні, школи).
 • Для обігріву саун, лазень, душових кабін.
 • В будівництві наземно-підземних споруд (підігрів під’їзних шляхів, злітно-посадкових смуг, автостоянок, відкритих сходів, спортмайданчиків).
 • Для обігріву будь-яких горизонтальних, вертикальних поверхонь, а також для обігріву дахів, стель, предметів інтер’єру.

Технічні характеристики

 • Напруга мережі – 220-230 В 50 Гц.
 • Максимальна споживана потужність (при постійній температурі 45 ˚С) – 240 Вт / кв.м.
 • Спектр випромінювання – 90,4% далекі інфрачервоні промені, довжина хвилі 5-20 мкм.
 • Температура плавлення енергоплівки – 265 ˚С.
 • Електромагнітне поле – практично відсутнє.

Склад енергоплівки – срібна паста, карбонова паста, мідь, поліестер.

Важливі переваги енергоплівки

 • відчуття комфорту і радості від використання енергоплівки;
 • Високий ККД (до 97%) за рахунок безпосереднього отримання тепла в місці його споживання, тому що відсутні втрати та експлуатаційні витрати, пов’язані з виробництвом (котельня) і транспортуванням від джерела (тепломережі) теплової енергії;
 • Початковий прогрів приміщення на повній потужності енергоплівки – на протязі 2 … 2,5 годин, а наступне навантаження для підтримки необхідної температури становить 23 … 27%;
 • Єдиний вид регульованого обігріву, що дає можливість часткового, локального і полосчатого прогріву необхідних зон;
 • Ефективну підтримку комфортної температури повітря в приміщенні на рівні росту людини і скорочення втрат тепла при створенні і збереженні комфортних умов (наприклад, зниження загальної температури повітря на 1 градус дає 5% енергозбереження);
 • Практично відсутнє зростання температури повітря по висоті і, відповідно, пов’язані з цим втрати;
 • Швидкодія системи та її повна автоматизація та дистанційне управління (у т.ч. і по мобільному телефону) дозволяють зменшити витрату тепла за рахунок підтримки необхідних режимів протягом доби і днів тижня (зниження температури вночі і в неробочі дні), а також, підключення до централізованого комп’ютерного керування по комплексу приміщень;
 • Відповідність автоматичним системам обліку споживання всіх енергоресурсів, зокрема, у квартирному будівництві;
 • Довготривале підтримання температури при відключенні системі за рахунок акумуляції тепла в конструкціях і предметах;
 • Екологічність, безшумність, вологостійкість, мобільність, швидкий монтаж, перенесення, легке нарощування потужності, демонтаж, а також, можливість поетапного введення відповідно до темпів будівництва;
 • Використання в якості основної енергозберігаючої системи опалення або додаткової та аварійної одночасно;
 • Зручність терморегулювання окремих зон з різною температурою;
 • Поверхня тепловіддачі від підлоги та предметів, нагрітих таким способом, в середньому в 5 – 10 разів перевищує поверхню тепловіддачі традиційних опалювальних систем, а також, дозволяє істотно поліпшити комфортний стан за компонентом вологості та провітрювання приміщення;
 • Можливість створення комфортного стану на відкритих майданчиках (балкони, тераси, кафе, ресторани) при мінусовій температурі зовнішнього повітря;
 • Істотно менша ціна реалізації системи опалення в порівнянні з іншими системами електрообігріву підлог інших фірм.

Детальніше про енергоплівку в документі Енергоплівка.doc